1. den – Nezávislost, samostatnost, cílevědomost

Numerologický význam 1. dne narození je Nezávislost, samostatnost, cílevědomost

Vlastnosti, možnosti
Hluboká láska a nezávislost ji není cizí. Upřednostňuje vlastní rozhodnutí. Čestnost, a přesnost je jí vlastní, svou přímostí a chápavostí překvapí, možná jen schopností se jasně vyjádřit a jít k věci. Je aktivní a novinky dovede hned zavést do praxe. Na nic nečeká, je tvůrčí v hledání nových možností. I se svou pozitivní myslí, cílevědomostí a svědomitostí spoléhá stále na sebe, tvrdě pracuje a přesto dovede být dynamická, vynalézavá a vitální.

Zaměstnání / práce:
Máte rychlý postup, jste aktivní a dynamičtí. V týmu dovede pomoct ostatním. Když se jí nedaří dosáhnout toho co chce, propadá smutku, depresi často i podráždění a pesimismu.
Riskuje díky tomu může dosáhnout postupu, ale také to může vést k unáhlenému rozhodnutí a následným problémům. Díky úspěchům je náchylná k vnitřní pýše, když se ale soustředí na pokoru a vděčnost za dary, které se jí dostali, lze komplikacím předejít.

Cestování / dobrodružství:
vám nedělá problém, dokonce jej můžete mít rádi, oceníte krásu a život žijete a prožíváte.
Máte silného ducha s vůdčí silou, jdete si za svým, máte představu o tom co chcete.

Život / vztahy
Pro toto číslo je hlavní svoboda, nesnáší nadvládu ostatních. Oceňuje své soukromí. Lidé s tímto dnem narození prožívají často pocit osamění. Často se ženou za sebeuplatněním a přehlíží druhé.
Tvrdohlavá a panovačná v partnerském vztahu, je sobecká. Je zahleděná do sebe, mluví často jen o sobě a může být sama. Utrácení nad poměry, se snaží kompenzovat negativní pocity, ale když se zaměří na svou svědomitost, dovede této výzvě předejít.

Negativní stránky, ale záleží jak je berete:
Lidé narozeni v číslo jedna, často lpí na svých názorech, nemají rádi pořádek, lenost a nedbalost. Hlavně je vytáčí pochlebování, falešná pýcha a sliby. Vzteklost často pramení z přehnaného očekávání, pocitově ví,že tento potenciál má, ale když použit správné vedení a rozdělení postupu na jednotlivé malé kroky, úspěchu se dočká díky své vytrvalosti

Negativa a výzvy k překonání:
Tvrdohlavost, Egoismus, nesnesitelnost, závislost na druhých, komplex méněcennosti, Zlost, vzteklost, obtíže v komunikaci, Sobeckost, narcistická, žárlivost, panovačnost, neústupnost, nesnáší kritiku, ráda kritizuje, manipulátor, unáhlenost, prudkost, riskuje, pyšná, rozhazovačná