Buvol je mlčenlivý, trpělivý a klidný. Za jeho trochu neotesaným zevnějškem se skrývají originální myšlenky a inteligence. Má dar budit důvěru a to je hlavní důvod, proč se mu daří. Je rozvážným typem, milujícím práci a samotu. Buvol je navzdory klidnému chování cholerikem. Jeho výlevy vzteku jsou sice velmi řídké, ale zato obzvlášť prudké. Není radno ho dráždit, mohl by se stát nebezpečným a agresivním. Ačkoliv je všeobecně uzavřený, může být velice hovorný, jestliže to situace vyžaduje. Buvol nenávidí vše moderní a novomódní je spíše starým typem.

Je nesmírně pilný a schopný, ale ne vždy ho to dovede k zdárnému konci. Neměl by volit stresová zaměstnání, kde by přicházel v kontakt s úřady nebo lidmi vůbec. Nehodí se proto pro veřejnou správu. Také cestování mu nesvědčí, trpí tím jeho zdraví a rovnováha, spíše zůstává v pohodlí domova. Žena narozená ve znamení Buvola lpí na svém domově a je nepřekonatelná hospodyně. Často je to také ona, kdo řídí lodičku rodiny vlastními vlnami života.

Buvol nebývá vždy bohužel dokonale pochopen svými spoluobčany a spolupracovníky. Tento nesmiřitelný paličák miluje svou ženu a je pyšný na svoje děti. Leč očekává slepou poslušnost a řídí vše s autoritou a veškerou přísností. Flirt stejně jako láska je pro něj jen lásky plný žert. Může být obětavý, něžný a smyslný, ale nikdy ne romantický.

Známé osobnosti narozené ve znamení Buvola

Eddie Murphy, Peter Jackson, Jessica Lange, George Clooney, Laurence Fishburne, Meg Ryan, Lorraine Gary, Tom Berenger, Ned Beatty, Morgan Freeman, Paul Newman, Tony Curtis, Jack Lemmon, Rod Steiger, Stephen Dorff, Sigourney Weaver, Jack Nicholson, Sissy Spacek, Brenda Kendall, Michael J. Fox, Anthony Hopkins, Virginia Madsen, Forest Whitaker, Keith Carradine, Edward Fox, Yaphet Kotto, Armand Assante, Frank Langella, Jeff Bridges, John Savage, Tom Sizemore, Jim Carrey, Kate Beckinsale, Peter Cushing, Richard Gere, Woody Harrelson, Dustin Hoffman, Michael Ironside, Don Johnson, Bruno Kirby

Buvol v živlech – Charakteristika znamení v živlech

Buvol ve dřevě
Větší chladnokrevnost a uzavřenost, to jsou jeho základní znaky. Hájí-li své zájmy, dělá to razantně, dovede řvát a rvát se. Nenávidí jakékoliv intriky, pomluvy a nečestné jednání. Tento Buvol je velice odvážný.
Buvol v ohni
Takový Buvol je dobrosrdečný, mírumilovný, laskavý a bývá nejvíce vydán na pospas všem chytrákům. Nebývá útočný, při konfliktech se vždy raději stáhne do ústraní. Bývá úspěšný v práci , pracuje na sobě a zdokonaluje se ve svém oboru.
Buvol v zemi
Země vnáší do znamení Buvola intuici a vyvinutý šestý smysl. Takový Buvol bývá také mazlivější a přítulnější, než je obvyklé. Země umocní jeho inteligenci a schopnost promýšlet vše do detailů.
Buvol v kovu 
Tento Buvol je velmi elegantní a má vznešené jednání i vystupování. Mívá vždy a ve všem úroveň, bývá okolím obdivován a ctěn. Buvoli v kovu by se měli mít vždy na pozoru před svými vášněmi a ukvapeným jednáním.
Buvol ve vodě
Takový Buvol má nesmírně impozantní zjev a vrozený respekt. Výrazně působí svým zjevem a bývá ustanoven do vedoucí pozice dříve než ostatní Buvolové. Buvol ve Vodě je mocný a velice hrdý.

Soulad Buvola se znameními

Krysa – Znamenitě se k Buvolovi hodí. Tato dvojice může zažít šťastné manželství, ale také velké úspěchy v obchodním partnerství.
Buvol – Partneři narození pod vládou Buvola mohou mít sice společné zájmy, ale nikdy si doopravdy neporozumí. Jsou spolu jen tehdy, je-li to nutné.
Tygr – Nikdy nenajdou společnou řeč. Jeden pro druhého nemá pochopení. Život této dvojice bývá provázen střety dvou tvrdohlavých osobností, které si nikdy neuvěří. Konflikt může přerůst v otevřené nepřátelství.
Zajíc – Buvol se Zajícem tvoří solidní a harmonickou dvojici. Mohou se milovat a mohou být i dobrými kolegy. Dovedou si vyjít vstříc.
Drak – Přestože obě znamení ráda vládnou, většinou se mezi sebou o moc nehádají. Spíše než pro manželství se však hodí pro pracovní svazky.
Had – S Hadem vychází Buvol mimořádně dobře. Pociťují vzájemné sympatie a vytvářejí mimořádně aktivní a trvalá partnerství.
Kůň – Pozorujete-li lidi pod vládou Koně a Buvola, máte pocit, jako by každý pocházel z jiné planety. Stojí mezi nimi pomyslná zeď, která jim brání v komunikaci. Mohou si být sympatičtí, ale nikdy si nemohou rozumět.
Koza – Při nejlepší vůli jsou schopni udržovat jen chladný vztah. Mohou se tolerovat, ale je otázka, jak dlouho to vydrží. Jeden o druhého nemá zájem.
Opice – Nemusí se sice obávat přímých střetů, ale jejich vztah je plný vzájemných výhrad. Nejsou schopni najít společný základ k jednání.
Kohout – Báječný tip pro společný život. Láska a porozumění přijde jako mávnutím kouzelného proutku.
Pes – Nemají spolu moc společného a jejich vzájemné vztahy nebývají dobré. Často patří k nesmiřitelným nepřátelům.
Vepř – Nehádají se, ale také se nedokáží bůhvíjak milovat. Vztah mezi Buvolem a Vepřem nemívá většinou dlouhé trvání.