Zajíc je většinou opatrný, rozumný a zdrženlivý. Chce žít v pokoji a pohodlí a chránit svůj klidný život. Zajíc je nesmírně jemný tvor,symbolizuje půvab a laskavost. Má vybrané způsoby, zdravý úsudek a vztah ke kráse.Tento typ nemá rád spory a nenávidí boj o moc.

Nicméně co Zajíci schází na ambicích a pohonné hmotě, vynahradí rozvojem své mysli, je odborníkem v docilování svých záměrů mírumilovně a bez zbytečné námahy. Vůči ostatním je snášenlivý a vnímavý, takže chápe jejich skryté úmysly. Lidé mu důvěřují, protože má jistou auru klidu a dělá filozofický, laskavý a ujišťující dojem. Pod jeho zdánlivou družností se ale skrývá obrovská nesmělost, která je výsledkem přirozeného sklonu udržovat si odstup.

Zajíc je poměrně snadno ovlivnitelný ostatními a je citlivější, než by se mohlo na první pohled zdát. Miluje svoji rodinu, domov a svůj soukromý život, které mu dodávají pocit bezpečí. Nemluví o nich příliš často a považuje je za soukromou záležitost. Úspěch v zaměstnání jej zajímá pouze tehdy, když mu zpohodlní život. O Zajíci se dá říci, že má jistý nos na obchody a dokáže využít vhodné příležitosti.

Dalším významným povahovým rysem zajíce je jistá neupřímnost. Dokáže předstírat hněv nebo lhát, když potřebuje o něčem zjistit pravdu. Obratně manipuluje ostatními a manévruje, aby dosáhl svého. V lásce je stabilní, něžný, citlivý, romantický a věrný člověk. Stejně tak jako ve společenském životě, tak i v lásce nevyhledává dobrodružství nebo vášeň.

Známé osobnosti narozené ve znamení Zajíce

Brad Pitt, Donnie Yen, William Baldwin, Robert Shaw, Ian McKellen, Treat Williams, Karen Allen, Drew Barrymore, Kurt Russell, Nicolas Cage, Elisabeth Shue, Anjelica Huston, Milla Jovovich, Stellan Skarsgård, Kate Winslet, Michael Keaton, Janet Leigh, Orson Welles, Ian Watkin, John Hurt, Freddie Jones, Harvey Keitel, Stephen Tobolowsky, Greg Kinnear, Johnny Depp, Charlize Theron, James Cromwell, Mark Hamill, Harry Hamlin, Paul Hogan, Dermot Mulroney, Mike Myers, Sidney Poitier, Anthony Quinn, Tony Roberts, Richard Thomas, Robin Williams, Bridget Fonda, Lauren Holly, Whitney Houston

Zajíc v živlech – Charakteristika znamení v živlech

Zajíc ve dřevě
Zajíc pod vlivem Dřeva je hodně ostražitý, rezervovaný a plachý. Bývá mnohem kritičtější a pracovitější než ostatní Zajíci. Pokud dojde ke konfliktu, bývá tento Zajíc nejbojovnější a nejodvážnější ze všech.
Zajíc v ohni
Oheň vnáší do tohoto znamení dobré srdce, laskavost a velkou pracovitost. Tento Zajíc bývá nejmírumilovnější a nejhodnější ze všech. Díky tomu se může stát terčem různých chytrolínů, kteří budou chtít jeho dobroty využít.
Zajíc v zemi
Tento zajíc má umocněny všechny negativní i pozitivní vlastnosti. Je nesmírně intuitivní a schopen přežití, na straně druhé však více inklinuje k samotě, je mimořádně mazlivý a velmi inteligentní, dovede lidi přimět k tomu, aby konali v jeho prospěch.
Zajíc v kovu 
Tento Zajíc má noblesu, vznešenost a velmi kultivované vystupování, vysokou úroveň ve všem, co dělá. Tato kombinace je přímo ideální ke kariéře manželek prezidentů, ředitelů, diplomatů, u mužů s sebou přináší gentlemanské chování.
Zajíc ve vodě
Voda dodá Zajíci velkolepost, možná až exotický nebo pohádkový vzhled. Velice snadno a rychle ovlivňuje druhé, čehož využívá ve svůj prospěch. Pečlivě si pěstuje tajemnou image, aby na něho všichni hleděli s úctou nebo respektem.

Soulad Zajíce se znameními

Krysa – Mohou najít společné zájmy a respektovat své úsilí. Většinou se na všem v klidu dohodnou. Mohou spolu velmi dobře vycházet.
Buvol – Obě strany mají k sobě výhrady, avšak nijak se kvůli nim nehádají. Dokážou spolupracovat, ale ne příliš dlouho. Pro společný život se nehodí.
Tygr – Nemohou pochopit jeden druhého. Každý vyznává zcela jiný způsob života. Nevěří si a nedokážou spolu dlouho komunikovat.
Zajíc – Dva Zajíci se podporují, předávají si vědomosti a vzájemně se podporují k větším výkonům. Jsou moudří a vědí, že ve dvou se to lépe táhne.
Drak – Přestože obě znamení dosahují svých cílů zcela odlišnými způsoby, mají společné základy zájmů. Může tedy docházet k jistým střetům osobností, ale Zajíc i Drak se snaží své rozbroje překonat a uklidnit.
Had – Nikdy mezi nimi nezahoří žádná vášeň, avšak tolerují se a vztah založený na přátelství může mí úspěch.
Kůň – Nikdy nemohou vytvořit dobrý svazek. Nevyhovují si snad vůbec v ničem. Nedokážou dokonce ani spolupracovat.
Koza – Potkají-li se tato dvě znamení, vytvoří úspěšný a prosperující pár. Jejich celý život bude provázet láska a pochopení.
Opice – Věčně se z něčeho podezírají. Hádají se kvůli malichernostem a věčně spolu soupeří. Mohou spolu vycházet, ale nikdy ne příliš dlouho.
Kohout – Žádné z ostatních znamení nemůže se vstřícným a moudrým Zajícem utvořit tak hluboce nesourodý svazek. Tato dvojice se neshodne ani v názoru na počasí.
Pes – Spojení lidí narozených v těchto znameních je velmi užitečné a prospěšné. Panuje mezi nimi hluboká důvěra a vztah může velmi prosperovat.
Vepř – Vepř je se Zajícem naladěn na stejnou vlnu. Jsou si sympatičtí.