Občas si nejste jisti svou hodnotou a pochybujete o tom, zda si zasloužíte lásku. Máte strach, že vás nikdo nemá rád, nebo dokonce, že vás má rád, a cítíte se sami. To jsou okamžiky, kdy vám stojíme nejblíže a zaštiťujeme vás před vašimi vlastními bolestnými emocemi. Pokud bychom dovolili, aby vás tyto energie obklopily, vyvolaly by zraňující situace, které jste si vědomě nevybrali.

 

Protože s námi anděly úzce spolupracujete a požádali jste nás, abychom vás citově chránili, chráníme vás čas od času i před vámi samotnými. Někdy jste totiž „svými nejhoršími nepřáteli“, abychom tak po lidsku řekli, protože když máte pocit, že si nezasloužíte lásku, začnete přitahovat okolnosti a vztahy, které vaše přesvědčení potvrzují.

 

Oddávat se sebelítostným myšlenkám a pocitům je ničivé. My však chápeme, že každá lidská bytost do tohoto stavu jednou za čas upadne. Nejistota se podobá uklouznutí při lezení na skálu: když se vám podaří se při pádu zachytit, je důležité si zavolat pomoc a natáhnout se pro záchranné lano.

 

My jsme vám nablízku, abychom vás zachytili vždy, když budete padat. Nicméně, zákon svobodné vůle určuje, že pokud se rozhodnete trpět prostřednictvím svých nízkých představ o sobě samých, ani Bůh nemůže nijak zasáhnout. Stojíme pak jen po vašem boku a vysíláme k vám láskyplnou naději, ale dokud naše dary dobrovolně nepřijmete, neproniknou k vám.

 

Zavolejte si nás ihned, jakmile si své zraňující myšlenky a pocity uvědomíte. Posílíme vaši víru, že si zasloužíte lásku, že jste sympatičtí a že takoví, jací právě jste, máte tu nejvyšší hodnotu. Taková je skutečnost!

 

 

Myšlenka pro tento den

 

Spolupracuji se svými anděly a nahrazuji své staré nejistoty novými, posilujícími zvyky, a tak si mohu uvědomovat svou hodnotu coby lidské bytosti. Čím více lásky k sobě chovám, tím více mohu vnímat hodnotu ostatních, milovat je a pomáhat jim.