I když je rutina uklidňující, může vás velice otupit vůči vnímání různorodosti života. Zvyky oslabují vnímavost vašich smyslů vůči všemu neobvyklému. Probuďte své vědomí a prožijte stav živoucí energie tím, že pravidelný běh svých činností nějak narušíte.

 

Všechno dnes tvůrčím způsobem pozměňte a bavte se při tom. Změňte svůj obvyklý rozvrh, své stravovací návyky a také způsob, jak věci děláte. Možná si budete připadat rozpačitě, když budete zkoušet něco nového, ale pocítíte také radost z toho, že objevujete nový způsob života. Pravděpodobně se k některým pohodlným návykům vrátíte, ale nejspíše si také ponecháte něco z toho, co jste vyzkoušeli dnes. Jinými slovy, díky tomu, že budete trochu experimentovat, možná objevíte úžasné nové možnosti, jak změnit svůj život.

 

Jedním z důvodů, proč je dovolená tak osvěžující, je, že během ní člověk objevuje nová místa, nová jídla, seznamuje se s novými lidmi a věnuje se aktivitám, které patří k volnému času. Podobnou energii však můžete vytvořit tím, že změníte některé věci teď hned.

 

 

Myšlenka pro tento den

 

Měním své každodenní návyky, tak aby můj den probíhal neobvyklým způsobem. Zkouším nové věci, díky nimž objevuji nové možnosti. Nechávám za sebou staré a těším se na nové.