Když se pohybujete, nezvyšujete pouze svůj srdeční tep. Zvedne se vám také nálada a stoupne vám hladina energie. Začnete se cítit živější a hravější. A s vnitřní pohodou roste i vaše vnitřní moc. Tato síla, která je vám vlastní a jíž je obdařen každý člověk, vám pomáhá vědomě uskutečňovat vaše sny.

 

Zatancujte si dnes. Pusťte si hudbu a začněte se kolébat a zcela spontánně svými pohyby vyjadřujte, co cítíte. Pokud se stydíte, zatancujte si o samotě. Uvidíte, že budete-li s tím pokračovat, časem budete chtít své nadšení z léčivých účinků této umělecké formy sdílet s druhými lidmi. To je také důvod, proč tolik starověkých kultur považovalo tanec za základ svých duchovních rituálů.

 

Tanec vám pomáhá znovu navázat spojení s vaším Božským fyzickým jádrem. Vaše tělo je prodloužením vaší bytosti a tuto skutečnost je důležité vědomě ctít. Vaše pohyby probouzejí velmi příjemným způsobem vaše vědomí. Zjistíte, že jste v pohybu ladní, přitažliví a elegantní, což jsou všechno kvality, kterými vás už dávno obdařil náš Stvořitel. Když si tyto dary znovu uvědomíte, vaše vnitřní světlo bude ještě jasnější.

 

 

Myšlenka pro tento den

 

Tancuji v rytmu hudby, jak té, jež zní v mé mysli, tak té, kterou slyším kolem sebe. Kolébám se v rytmech slyšených i neslyšených, a projevuji tak své já celou svou bytostí. Dovoluji svému tělu, aby cítilo radost.