Když jste byli malí, vaši rodiče se vás jistě ptali. „Co jste se dnes ve škole naučili?“ A vy jste jim pak vyprávěli něco z probrané látky. I tehdy, kdy jste řekli, že jste se nic nového nenaučili, jste v hloubi svého srdce věděli, že jste přece jen objevili něco nového.

 

Moudrost získáváte ze všech životních zkušeností, včetně těch nepříjemných. Podívejte se zpětně na bolestivé události ve vašem životě a zeptejte se sebe: Jaké mi z toho vyplynulo poučení? Tato otázka vám pomůže rozpoznat dar obsažený v dané události. Pochopíte, že jste neprožili nic, co by nemělo vyšší smysl.

 

Každá okolnost vás učí trpělivosti, soucitu, síle a jiným cenným věcem. Dopřejte si dnes okamžik na to, abyste se podívali, co jste se v poslední době naučili. Čemu jste se naučili včera? A čemu dnes? Všechny absolvované lekce jsou vzácnými poklady, o které nikdy nepřijdete. Proto si jich važte a radujte se z nich.

 

 

Myšlenka pro tento den

 

Vidím dar v každé své zkušenosti. V každém vztahu nebo situaci vždycky najdu něco, čemu se mohu naučit. Vážím si svých životních lekcí, a podobám se tak potápěči, který najde krásnou perlu.