Každý nemusí souhlasit s vašimi rozhodnutími nebo způsobem, jakým řešíte věci. Když máte s někým nedorozumění, můžete být smutní, zlobit se, cítit se zmatení nebo to pociťovat jako zradu. Pravděpodobně si kladete otázku, proč ta osoba myslí tak naprosto rozdílným způsobem než vy. Můžete dokonce zpochybňovat své vlastní rozhodnutí a říkat si, jestli náhodou neměla pravdu.

 

Taková situace je příkladem toho, že i když všichni lidé mají ve svém nitru stejného ducha a světlo, každý je jako člověk jedinečný. Když se vám někdo líbí nebo když někoho milujete, soustřeďujete se na podobnosti mezi vámi, což vám může zastřít možnost všimnout si i kontrastů.

 

Přesto se však stává, že v každém vztahu mají občas partneři na věc rozdílné názory. Mír spor samo o sobě nevadí, ale vadí to, jak se sporem potom nakládáte. Pokud v sobě najdete dost velkorysosti a přijmete, že ten druhý může mít prostě jiný názor než vy, pak jste se na své duchovní cestě učení a růstu dostali už hodně daleko.

 

Uzdravení se nejdříve odehrává ve vašem nitru a teprve poté se jeho působení rozšíří i na váš vztah. Bez ohledu na to, co dělá ten druhý, zůstaňte věrni svému Božství. Váš duchovní růst nezávisí na tom, že někoho změníte. Patří k němu to, že se naučíte v ostatních vnímat světlo bez ohledu na cokoli.

 

 

Myšlenka pro tento den

 

Během všech svých kontaktů s lidmi trvá mé ukotvení v lásce. Soustředím se pouze na vnitřní světlo v nitru svém i ostatních. Přijímám, že druzí jsou jiní než já, a miluji se za to, kdo jsem právě teď.