Držet se bolesti není žádná ctnost. Nemá to ani smysl. Hodnotu má však to, jak jste schopni se ze svého utrpení pozvednout, podobně jako se letadlo vznese nad vrstvu mraků. V utrpení je skryto sdělení, které si žádá vaši pozornost. Budete-li je přehlížet nebo maskovat, nic tím nevyřešíte. Najde si totiž jiný způsob, jak na sebe upozornit.

 

Dnes s vámi budeme pracovat na rozpoznání daru, který vám vaše trápení přineslo, a poté na tom, abyste je nechali se soucítěním odplynout. Ať už je příčinou vašich bolestných pocitů váš vztah, finanční situace, nějaká ztráta, starost o milovanou bytost nebo nerovnováha ve vašem těle, postup je stejný.

 

Nyní se zhluboka nadechněte a soustřeďte se na téma, které vás trápí. Co nejvíce se snažte zklidnit svou mysl a potom požádejte o pomoc při odhalení toho, jaký dar je pro vás ukryt v této bolestivé situaci. Každé utrpení vždycky skrývá nějaké požehnání, jako například možnost naučit se trpělivosti a soucítění, naučit se odpouštět, být silní a podobně.

 

Jakmile objevíte za utrpením dar, který vám má zprostředkovat, už se nebude muset domáhat vaší pozornosti. Protože vám předalo svůj vzkaz, může se zase stáhnout. Jakmile tento „posel“ odejde, vnitřní mír, který vás vždycky naplňoval, bude ještě zjevnější. To je základ řešení jakéhokoli zdánlivého problému.

 

Společně odevzdáme vaši bolestnou situaci Bohu s důvěrou, že byla vyřešena na duchovní úrovni, a s vědomím, že se to teď  projeví také na fyzické úrovni. Otevřeme náruč daru smírného řešení, uzdravení a zázraků.

 

 

Myšlenka pro tento den

 

Vnímám dary obsažené v každé situaci, se kterou se setkám. Mám sílu, vnitřní jistotu a stabilitu. Bůh zná řešení každého problému v mém životě. Odevzdávám tuto situaci s láskou a vírou Bohu a Jeho nekonečné moudrosti. Děkuji ti, Bože, že mi ve všem pomáháš. Nyní cele přijímám tvou pomoc.