Když se snažíte do skříně nacpat příliš mnoho věcí, začnete být nervózní. Totéž platí, pokud si dáte příliš mnoho úkolů. Když chcete zvládnout potenciální problémy, musíte zvýšit tempo a soustředit se na to, abyste všechno vůbec zvládli, místo abyste si své aktivity užívali.

 

Proto vás dnes my andělé vyzýváme, abyste tento cyklus přerušili, a užili si naopak „pomalého dne“. Podobně jako u pomalého tance, který vzbuzuje intenzivní pocity, dovolte i vy, abyste díky zpomalení tempa mohli znovu prožívat krásu každého okamžiku. Těšte se z úsměvu, který vám věnuje člověk, jemuž dáte přednost ve frontě, pusťte před sebe řidiče přejíždějícího z vedlejšího pruhu, nechte druhé mluvit a vy poslouchejte.

 

Nespěchejte a všímejte si rozdílu mezi náladou, kterou budete mít dnes a kterou míváte jindy. Odložet hodinky, zahalte ostatní hodiny a kalendáře a užívejte si bezčasovosti, která je skutečnou přirozeností vesmíru.

 

 

Myšlenka pro tento den

 

Zpomaluji své tempo a všímám si detailů a radostí života. Těší mne, když dávám druhým přednost, a soucítím s těmi, kdo se ženou, aby splnili všechno, co si předsevzali. Když se oddávám bezčasovosti, vrací se mi pocit úžasu a posvátné úcty, který znám z dětství.